ضرورت شکل گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی

دوشنبه 1399/05/20 - 11:35 asatid-ghadiri
رییس اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبردنگاری سازمان بسیج اساتید م

ضرورت شکل گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی

رییس اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبردنگاری سازمان بسیج اساتید با تاکید بر ضرورت شکل‌گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی گفت: حداقل ۲۰ گروه حل مسئله در استان اصفهان می‌تواند فعال شود و فعالیت‌های استان اصفهان باید در سطح ملی ظهور و بروز داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی جنبش استادی بسیج استان اصفهان، مفتاحی رییس اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبرد نگاری سازمان بسیج اساتید در جلسه مجازی شورای بسیج اساتید استان اصفهان، با تاکید بر ضرورت شکل‌گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی گفت: با توجه به مسائل شناسایی شده حداقل ۲۰ گروه حل مسئله در استان اصفهان می تواند فعال شود و فعالیت‌های استان اصفهان باید در سطح ملی ظهور و بروز داشته باشد.

 

محمد باقری مسئول بسیج اساتید استان اصفهان نیز در این جلسه که با حضور رییس اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبرد نگاری سازمان بسیج اساتید و همچنین معاونت‌های پژوهشی، منابع انسانی، تحلیل و بررسی، مسئولان بازرسی و حوزه راهبردی و جانشین بسیج اساتید استان برگزار شد، گفت: مجموعه بسیج اساتید استان اصفهان از اولین مجموعه‌ها در کشور بوده است و حضور اساتید بسیجی استان در عرصه‌های مختلف همواره در این استان  پرررنگ بوده و با توجه به ظرفیت‌ها اقدامات خوبی در خصوص راه اندازی اندیشکده‌ها و در حوزه زیرساخت‌های علمی و پژوهشی انجام شده است.

 

در ادامه مسعود نصری معاون علمی پژوهشی بسیج اساتید استان با بیان این که راه اندازی اندیشکده‌ها از موضوعات مورد تاکید بسیج اساتید بوده، گفت: اندیشکده‌ها با توجه به زیرساخت‌های موجود راه اندازی  شده‌اند و استادان هم از این کار استقبال کرده اند و بصورت خرد جمعی مباحث پیگیری و از گروه‌های تخصصی دانشگاه‌های مختلف استفاده می شود.

 

معاون علمی پژوهشی بسیج اساتید استان اصفهان اظهار کرد: در این اندیشکده‌ها سعی شده مسائل و دیدگاه‌های دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان اساس کار با رویکردها حل المسائلی مورد توجه باشد.

 

وی گفت: اندیشکده‌های تخصصی ویژه آب، گردشگری و شهر اسلامی راه اندازی شده و فعالیت مستمری در چندین شهرستان استان  دارند و ۳۵ مسئله محوری هم در استان شناسایی و اخیرا هم ۵ مورد به‌عنوان اولویت‌ توسط مسئولین استانی مورد توجه  قرار گرفت.

 

معاون علمی پژوهشی بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به اندیشکده شهر اسلامی گفت: مباحث این اندیشکده در دستگاه‌های اجرایی ورود پیدا کرده در شهر کاشان هم برنامه‌های این اندیشکده در مباحث نهج البلاغه پیگیری شده و این شهر به‌عنوان پایتخت نهج البلاغه کشور نامگذاری شده است.

 

مفتاحی در ادامه با بیان این که رویه و روند اجرایی کانون‌ها و اندیشکده‌ها در استان اصفهان خیلی خوب بوده است، گفت: برآوردهای خیلی خوبی انجام گرفته و به‌عنوان یک محور، قطب بندی مناطق را پیگیری می‌کنیم،  ۳۵ مسئله استان هم شناسایی شده که از موضوعات کاملا ناظر و واقع است و باید در دستور کار قرار گیرد.

 

وی با بیان این که بسیج اساتید باید نقش حداکثری ایفا کند بر ضرورت شکل‌گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی اشاره کرد و افزود: وحدت، کیفیت و اثر بخشی فعالیت‌ها مهم است.

 

رییس اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبرد نگاری سازمان بسیج اساتید خاطرنشان کرد: باید کانون‌های تخصص شکل بگیرد و موضوعات به‌طور دقیق تحلیل و تبیین شود. به سبب فعالیت اندیشکده‌ها مسائلی شناسایی شده است و  مشخص شده که حداقل ۲۰ گروه حل مسئله در استان اصفهان می تواند فعال شودو فعالیت‌های استان اصفهان باید در سطح ملی ظهور و بروز داشته باشد.

 

مفتاحی با تصریح این که به‌صورت پایلوت بعضی از موضوعات و مسائل ملی را در استان‌های مربوطه دنبال خواهیم کرد، گفت: اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبرد نگاری در سازمان بسیج اساتید کشور به‌عنوان مرکز مشاور تیم‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی همچنین گروه مستشار دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ایجاد شده است.

 

وی تصریح کرد: معاونت آموزش در حوزه اندیشکده‌ها را نیز فعال خواهیم کرد و اولین دوره آموزش موردی توانمندسازی در حوزه سیاست‌گذاری هم در استان اصفهان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.