آمادگی بسیج اساتید در ایفای نقش تبیینی و انتقال حقایق دفاع مقدس به نسل امروز

شنبه 1401/07/02 - 13:31 asatid
در بیانیه نهضت استادی بسیج مطرح شد:

آمادگی بسیج اساتید در ایفای نقش تبیینی و انتقال حقایق دفاع مقدس به نسل امروز

استادان بسیجی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش مرکز رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج (ناب)، در متن این بیانیه آمده است: 


بسم الله الرّحمن الرّحیم
الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا و ان الله لمع المحسنین (سوره عنکبوت آیه 69 )
هشت سال دفاع مقدس ملت رشید ایران، در پاسخ به جنگ نیابتی تمام عیاری شکل گرفت که نظام سلطه با هدف تجزیه خاک ایران، تحدید انقلاب اسلامی و براندازی نظام اسلامی طی هشت سال به مورد اجراء گذاشت. ملت ایران اما این تهدید سخت، همه جانبه و بزرگ را با سه عنصر «انقلاب، رهبری و مردم» به فرصت بزرگی تبدیل کرد که می تواند آینده انقلاب اسلامی را تضمین نماید.
فوران قدرت و اقتدار انقلاب اسلامی، راهبری های پیامبرگونه حضرت امام(ره) و خصوصیات منحصر به فرد مردم مسلمان کشورمان در میدان های نبرد و پشتیبانی و حمایت از رزمندگان سبب شد تا دفاع مقدس فرصت های زیادی را برای دیروز، امروز و فردای ایران خلق کند که هنوز برای بسیاری از مردم و جوانان ناشناخته است. 
فرصت های بی نظیری که از جمله آنها می توان به ظهور قهرمانان ملی در عرصه دفاع، صدور پیام انقلاب بویژه مقاومت، شکل گیری فرهنگ ایستادگی، عدم تسلیم در مقابل زورگویی، مقابله‌ی با ظلم و تبعیضِ بین‌المللی، ارائه الگوی مردم سالاری دینی به عنوان سبک جدید حکمرانی؛ اتّحاد ملّت و یکپارچگی کشور، اقتدار نظامی کشور، افزایش محبوبیّت نیروهای مسلّح، بُروز عرصه‌ای برای برترین سجایای ملّت ایران؛ دین‌باوری؛ اعتماد به نفْس ملّی و... اشاره کرد. 
بدخواهان ملت ایران می دانند که فرصت ها و درس هایی که دوران هشت ساله دفاع مقدس فراروی ملت ایران قرار داده است، توان تبدیل هر تهدیدی از جمله تهدیدات ترکیبی، جنگ شناختی و بی ثبات سازی سیاسی که این روزها به بهانه فوت یک شهروند کشورمان وارد مراحل جدیدی شده است، به فرصت را ایجاد کرده است. فلذا دشمنان انقلاب اسلامی تلاش می کنند تا با تحریف تاریخ مانع فهم دقیق و درست جوانان کشورمان از حقایق دفاع مقدس گردند. 
حقایقی که حکیم فرزانه انقلاب اسلامی نمونه هایی از آنها را در دیدار اخیر خویش با پیشکسوتان جهاد و شهادت به شرح ذیل برشمردند: این حقیقت که در این هشت سال همه‌ی قدرتهای جهانی با ما میجنگیدند، جنگ ما یک جنگ بین‌المللی بود؛ یک روزی ما این را میگفتیم؛ امروز خود آنها دارند میگویند و اسناد و مدارک آن را هم منتشر می کنند، این حقیقت که حمله‌ی نظامی به کشورغیر منتظره نبود؛ به خاطر اینکه از انقلاب بشدّت عصبانی بودند. این حقیقت که پیروزی، پیشرفت، عقب ماندن دشمن، صیانت کشور، با مقاومت به دست می‌آید نه با تسلیم؛ مقاومتی که اطمینان و اعتماد به نفْس هم به وجود بیاید. 
از همین رو، استادان بسیجی و جامعه نخبگی کشور آمادگی خود را جهت ایفای نقش تبیینی در انتقال حقایق دفاع مقدس به نسل امروز و بیان فرصت هایی که از آن دوران ایجاد شده اعلام می دارد تا امکان تبدیل تهدیدات ناشی از جنگ ترکیبی و شناختی دشمن بویژه بی ثبات سازی اخیر به فرصت را فراهم سازیم. 
در پایان ضمن اعلام مراتب تشکر و سپاس خویش از بصیرت ملت شریف ایران در محکوم سازی اقدامات هنجارشکنان که در قالب حضور در نمازجمعه، شرکت در راهپیمایی های گسترده تبلور یافت، از مواضع قاطع و انقلابی دولت بویژه رئیس جمهور عزیز در سازمان ملل تشکر نموده و از کلیه مسئولان نهادها و دستگاه های امنیتی و قضایی خواستار برخورد قاطع با اخلال گران نظم و امنیت بویژه هتاکان به مقدسات و نوامیس کشورمان می باشیم. 
لذا بر خود لازم می دانیم به نیابت از جامعه دانشگاهی کشور از رشادت های دلیرمردان عرصه امنیت بویژه نیروهای ایثارگر و مخلص فراجا که در شرایط کنونی با بذل جان و آبروی خویش راه مقاومت را ادامه داده و با عقلانیت و تدبیر به ناکامی دشمن از اقدامات بی ثبات ساز کمک می کنند. 

سازمان بسیج اساتید کشور
دوم مهرماه 1401

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.