ظرفیت اساتید بسیجی در نهادهای حكمرانی به كار گرفته می‌شود

یکشنبه 1402/04/11 - 14:05 asatid
معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید كشور:

ظرفیت اساتید بسیجی در نهادهای حكمرانی به كار گرفته می‌شود

آرایی اظهار كرد: بسیج اساتید با نهادها و وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های حاكمیتی در سطح ملی و استانی ارتباط تنگاتنگ دارد و ظرفیت‌های استادان بسیجی در نهادهای حكمرانی قرار می‌گیرد تا سیاست گزاری مبتنی بر ظرفیت‌های علمی انجام شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دكتر وحید آرایی معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید كشور در مصاحبه با برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت وگو به مناسبت روز ملی بسیج اساتید اظهار كرد: اساسنامه تشكیل بسیج اساتید، چند رسالت مهم را برای این قشر تعریف كرده كه به طور خاص باید در دانشگاه‌ها دنبال كند.

وی افزود: اولین مأموریت بسیج اساتید این است كه دستورات و منویات امامین انقلاب را در دانشگاه‌ها محقق كند، فرهنگ و تفكر بسیجی را در بین اساتید دانشگاه‌ها گسترش دهد، از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع كند و اندیشه و روحیه خدمت به جامعه و كشور را در دانشگاه‌ها ارتقا دهد.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید كشور ایجاد بستر علمی و پژوهشی در دانشگاه و ارتقای معرفت و آگاهی دینی را از كارویژه‌های خاص و ضروری عنوان كرد كه باید در دانشگاه‌های كشور تقویت شود.

آرایی با اشاره به اینكه بسیج اساتید مطابق پیام تاریخی مقام معظم رهبری در ۳۰ خردادماه ۱۴۰۱ به مناسبت روز ملی بسیج اساتید، اقداماتی را در دستور كار خود قرار داده گفت: مقام معظم رهبری استاد متعهد و متدین و مجاهد را برای كشور و نظام و جامعه یك نعمت و فرصت بی نظیر دانستند كه با این شاخصه باید دنبال علم پیشرفته و نافع اجتماعی باشد و در موضوعات راهبردی و عملیاتی و كاربردی كشور مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری همچنین تأكید داشتند كه وظیفه استاد صرف تعلم و آموزش نیست بلكه این آموزش باید همراه با اخلاق و نوآوری و تولید علم در دستور كار قرار گیرد و تازه‌های علمی فراگرفته شود.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید كشور با بیان اینكه مقام معظم رهبری نقش بسیج اساتید را نقش پیشتاز و پیشران در همه عرصه‌ها عنوان كردند گفت: راهبردهای بسیج اساتید در سطح ملی و استانی در حوزه جهاد تبیین و امیدآفرینی در عرصه سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی و اعتلای نظام آموزش عالی مورد توجه قرار گرفته است.

آرایی اظهار كرد: بسیج اساتید با نهادها و وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های حاكمیتی در سطح ملی و استانی ارتباط تنگاتنگ دارد و ظرفیت‌های استادان بسیجی در نهادهای حكمرانی قرار می‌گیرد تا سیاست گزاری مبتنی بر ظرفیت‌های علمی انجام شود.

وی با بیان اینكه بسیج اساتید به عنوان یك تشكل تخصصی و شبكه گسترده ۵۳ هزار عضو بسیجی دارد و مسائل و مشكلات جامعه را با مسئولیت پذیری كامل دنبال می‌كند.

خبرنگار : مژگان مهدوی

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.