جهاد تبیین مبارزه فکری با دشمن است / شعار زن، زندگی، آزادی، اسم رمز اندلسی کردن ایران است 

پنجشنبه 1402/06/02 - 08:06 asatid
سردار جوانی:  

جهاد تبیین مبارزه فکری با دشمن است / شعار زن، زندگی، آزادی، اسم رمز اندلسی کردن ایران است 

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه هدف دشمن مایوس سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است، تصریح کرد: جهاد تبیین ، جهاد امیدآفرینی است. با تصویر سازی درست باید ذهن را از اسارت دشمن خارج کرد. 
 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، سردار یدالله جوانی در دومین دوره توانمندسازی و دانش افزایی اساتید بسیجی در مشهد، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند: « در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید و ترس و ناامیدی را از خود و دیگران برانید این نخستین و ریشه‌ای ترین جهاد شماست .» 
 
وی با طرح این پرسش که چگونه جهاد تبیین و جهاد امید آفرینی انجام دهیم؟ گفت: به گفته رهبری مکتب شهید سلیمانی و جهاد تبیین و امید آفرینی این شهید والامقام الگوی مناسب و کارآمدی برای این جهاد در زمانه ماست. ما با ذهن مواجهیم، با دل مواجهیم، باید دل‌ها قانع شود. 
 
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: شخصیت های ایمانی وقتی که ایمان را با عمل صالح همراه کند، وقتی حرکت جهادی بکند، محصولش می شود شخصیتی مثل شهید قاسم سلیمانی که حتی دشمنانش او را تحسین کند. 
 
سردار جوان تاکید کرد: طبق فرموده رهبری به شهید قاسم سلیمانی به چشم یک فرد نگاه نکنیم، به چشم یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس آموز نگاه کنیم. 
 
وی در خصوص چیستی مکتب سردار سلیمانی گفت: او نمونه برجسته ای از تربیت شدگان اسلام و مکتب امام خمینی (ره)بود مکتب سلیمانی در امتداد امام خامنه ای ، مکتب حضرت امام خمینی (ره) و مکتب اسلام قرار دارد. 
 
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه مکتب را یک تئوری کلی و یک طرح جامع و هماهنگ و منسجم که هدف اصلی آن کمال انسان و تامین سعادت همگان است و در آن خطوط اصلی و روش‌ها، بایدها و نبایدها، خوب‌ها و بدها ، هدف‌ها و وسیله‌ها ، نیازها و دردها ، مسئولیت‌ها و تکلیف‌ها مشخص است و منبع الهام تکلیف و مسئولیت‌ها برای همه افراد باشد، تعریف کرد. 
 
سردار جوان در ادامه معنویت، عقلانیت و عدالت را از ابعاد سه گانه مکتب امام خمینی برشمرد و افزود: مکتب سردار سلیمانی ابعاد سه گانه مکتب امام خمینی (ره) بعلاوه ولایتمداری را در بر می گیرد. پیروی از ولایت در مکتب شهید سلیمانی موج می زند. 
 
وی در ادامه ارکان جهاد را مبارزه، تحرک و تلاش برشمرد و گفت: جهاد مبارزه در مقابل دشمن خدا و دشمن اسلام است. 
 
 معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه جهاد نظامی، جهاد سیاسی، جهاد اقتصادی، جهاد فرهنگی، جهاد علمی، جهاد مدیریتی و جهاد تبیین را از میدان‌های جهاد خواند و گفت: جهاد امری مستمر و تعطیل ناپذیر است.  
 
سردار جوان با اشاره به آیات قرآن، اضافه کرد: طبق آیات قرآن و بر اساس سنت الهی، وجود دشمن برای موحدین و مومنین ، قطعی و تغییر ناپذیر است و کار دشمن هم دشمنی کردن است. خداوند به موحدین فرمان جهاد با دشمن داده است. 
 
وی همچنین با بیان حدیثی از امیرالمومنین علی (ع) مبنی بر اینکه «هر کس جهاد را ترک کند خداوند لباس ذلت به او می پوشاند و دچار تنگی در زندگی و نابودی در دین می شود.» به پیامدهای ترک جهاد پرداخت. 
 
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به دشمنی آمریکا در مقابل ایران، اظهار کرد: آمریکایی‌ها با فروپاشی شوروی خواستند قدرت جهان بشوند اما اسلام جلوی آنها قد علم کرد.  
 
سردار جوان همچنین به معادلات اشتباه دشمنان در خصوص ایران اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی قلعه‌ای به نام قشر مذهبی دارد که در هر شرایطی از وی حمایت می کند. در آخرین لحظات اعتراضات سال گذشته برخی از برآوردهای امنیتی اسرائیلی‌ها که در رسانه‌ها منتشر شد، حکایت از آن داشت که آنها قدرت، توانمندی، اعتبار و بازدارندگی اجتماعی قشر مذهبی را در طراحی عملیاتی خود نادیده گرفته بودند. 
 
وی تصریح کرد: بدنه عمومی جامعه نسبت به مذهب و مذهبی‌ها احترام قائل‌اند لذا  تلاش دشمن بر خرد کردن مذهب، مذهبیون و جامعه مذهبی در ایران قرار گرفته است. 
 
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه متذکر شد: شعار زن، زندگی، آزادی، اسم رمز اندلسی کردن ایران است. 
 
سردار جوان ایجاد نفرت از مذهبیون، تحقیر مذهبی‌ها و بی‌اعتبار کردن مذهبی‌ها با هدف خرد کردن قشر مذهبی، تحریک شکاف‌های قومی و مذهبی با هدف تشدید شکاف‌های اجتماعی، حادثه آفرینی برای اعتراضات میلیونی برای مثال بنزین و گرانی، جنگ مسلحانه داخلی و جنگ قومی با هدف انفجار قومی و جنگ خارجی در حمایت از بخش های مختلف با هدف تجزیه ایران را برآوردی کلی از نقشه دشمن عنوان کرد.


وی اظهار کرد: ایجاد حس مذهبی در شل دین‌ها و به رسمیت شناختن آنان از نظر دینی و مذهبی، ایجاد احساسات مثبت یا برگزاری پویش‌های عاطفی، همیاری و محبت اجتماعی، کنش احساسی مسئولان، توجه به دهه هشتادی ها و محبت به آنها از راهبرد مقابل نفرت پراکنی از مذبی‌ها است. 
 
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه جهاد خدمت و جهاد تببین را مهمترین راهبرد برشمرد و افزود: جهاد تبیین مبارزه فکری با دشمن است. جهاد تبیین، افشای دروغ پردازی‌ها با روایت درست و افشای سیاه نمایی‌ها با روایت درست واقعیت‌ها است. 
 
سردار جوان جهاد تبیین را بیان معارف و حقایق در عرصه‌های مختلف، به منظور آگاهی بخشی و روشنگری به افکار عمومی خواند تا آنها ضمن تشخیص و عمل به وظیفه در مقابل ابهام افکنی، تحریف، انحراف، کتمان و پنهان سازی و وارونه نمایی حقایق از ناحیه دشمنان مصونیت پیدا کنند و فریب حیله گری دشمن را نخوردند. 
 
وی با بیان اینکه هدف دشمن مایوس سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است، تصریح کرد: جهاد تبیین، جهاد امیدآفرینی است. با تصویر سازی درست باید ذهن را از اسارت دشمن خارج کرد.  
  
معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: شهید سلیمانی الگویی مناسسب در عرصه‌های جهاد است. واکاوی شخصیت حاج قاسم در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی نشان می دهد که وی نه تنها از روشن بینی و بصیرت نافذ برخوردار بود، بلکه در عرصه روشنگری، بصیرت افزایی و جهاد تبیین و روایت، مجاهدی پیشرو و موفق بود. 
 
پایان پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.