دشمن با استفاده از فضای ناشناخته نوجوانان، اقدام به تصویرسازی از بهائیت کرد 

شنبه 1402/06/04 - 14:46 asatid
حنیف غفاری در دومین دوره توانمندسازی و دانش افزایی اساتید بسیجی در مشهد:

دشمن با استفاده از فضای ناشناخته نوجوانان، اقدام به تصویرسازی از بهائیت کرد 

وی با بیان اینکه دشمن با استفاده از فضای ناشناخته نوجوانان، اقدام به تصویرسازی از بهائیت کرد، افزود:  مجلس سنای فرانسه سال گذشته تصویب کرد چند گروه از ایران در فرانسه می تواند پناهنده شود یکی از این گروه ها بهائیت بودند، اروپا نیزاین مصوبه را تصویب کرد و اینگونه بهائیت در حال گسترش است.  

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور،  حنیف غفاری در دومین دوره توانمندسازی و دانش افزایی اساتید بسیجی در مشهد، با اشاره به سیاسیت کذاری غرب در قبال ایران، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاهد شکل گیری سه گروه اپوزیسیون سلطنت طلبان ، منافقین و کموله هستیم که هر کدام دارای کادر رهبری،  پلن و بر نامه هستند. 
 
وی افزود: سلطنت طلبان در آمریکا مستقر شدند. منافقین دو دسته شدند کادر رهبری شان در پاریس مستقر شد و کادر عملیاتی آنها در کنار رژیم صدام مستقر شدند. کومله شاخه رهبری شان در آلمان، سوئد و دانمارک مستقر شدند و کادر عملیاتی آنها در کردستان مستقر شد. با پراکندگی جغرافیایی اپوزیسیون بهترین موقعیت بود تا غرب ببیند کدامیک توانایی حرکت بزرگ را دارد. 
 
کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: حک کردن اطلاعات کشور آلبانی، دستمایه ای برای حمله آلبانی به مقر منافقین شد و طرح اخراج منافقین از البانی به اجرا درآمد بنابراین سه پایگاه منافقین در آۀبانی تبدیل به پادگان شده است. 
 
حنیف اضافه کرد: سلطنت طلبان به امید رهبری فرزند رضا پهلوی، او را محور قرار دادند تا جریان گذار از جمهوری اسلامی در کنار آن شکل بگیرد اما دیکتاتوری رضا پهلوی باعث کناره گیری اطرافیان او شد و همه گفتند با رضا پهلوی نمی شود حرف زد دیکتاتور است و در نهایت شورایی که اروپایی ها به عنوان شورای گذار بر روی آن حساب باز کرده بودند منحل شد. 
 
وی تصریح کرد: شکست اپوزیسیون باعث گرایش غرب به گروه های نوظهور یا گروه های ناشناخته برای دهه هشتادی ها و دهه نودی ها مانند بهائیت شد. 
 
کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به ناآرامی های سال گذشته، اظهار کرد: با شروع اعتراضات کسبه بازار و سپس تجمعاتی که در برخی از شهرهای کشور و بخصوص شهرهای جنوبی شکل گرفت؛ بسیاری از گروه‌های ضدانقلاب در خیال خودشان فکر بازگشت به ایران را می‌پرورانند. از منافقین، تجزیه‌طلب‌هاو سلطنت‌طلب‌ها گرفته تا ضدانقلاب‌های تازه به دوران رسیده ای مانند محمدحسینی، امید دانا، فخرآور و... 
 
حنیف تاکید کرد: اغتشاشات امسال و سال های آینده حول محوری فمینیست ها شکل گرفت. در جریان اغتشاشات سال گذشته آمدند این مسئله را تست کردند و با تحریک احساسات دختران به اغتشاشات دامن زدند. 
 
وی با بیان اینکه دشمن با استفاده از فضای ناشناخته نوجوانان، اقدام به تصویرسازی از بهائیت کرد، افزود:  مجلس سنای فرانسه سال گذشته تصویب کرد چند گروه از ایران در فرانسه می تواند پناهنده شود یکی از این گروه ها بهائیت بودند، اروپا نیزاین مصوبه را تصویب کرد و اینگونه بهائیت در حال گسترش است.  
 
کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: در روزهای اخیر برخی جریان‌های رسانه‌ای معاند سعی کردند به تصویرسازی نادرست از اتفاقات مرتبط با بهائیان بپردازند. تصویرسازی‌هایی که با هدف تحریف واقعیت صورت می گیرد و محور اصلی آنها غیرسیاسی نشان دادن تشکیلات بهائی است. 
 
حنیف گفت: نقشه  دشمن این است که از وزن اپوزیسیون سنتی کم کرده و گروه هایی مانند بهائیت را بزرگ کنند. اصلی ترین گام برای مهار این بازی تبیین این ماجرا است. 

وی با اشاره به گسترش ادبیات توطئه و ساده سازی خاطر نشان کرد: یکی از عناصر مهم در تاریخ تحولات سیاسی - اجتماعی کشور ما «توطئه» است. عده‏ای برآنند که این نظر توهمی بیش نیست؛ لذا از «توهم توطئه» سخن می‏گویند و توطئه را یک خیال می‏پندارند. در این باره نظرات موافق و مخالفی ارائه شده است و متاسفانه همین ادبیات باعث بسیاری از مشکلات شد 
 
کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی تلاش می کنند با عوض کردن جای حق و باطل، افکار عمومی را تحریف کرده تا به اهداف شوم خود دست یباند. در همین راستا یکی از مطالبات مهم رهبر انقلاب تبیین درست مسائل است. 
 
حنیف اظهار کرد: بحث «جهاد تبیین» در مناسبت‌های مختلف مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است،‌ ایشان برای توصیف تبیین از کلمه «جهاد» استفاده کردند و همواره بر این مسئله تاکید کرده اند که باید با تبیین واقعیت اجازه نداد جای جلاد و شهید عوض شود. 
 
وی خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند« در مورد انقلاب، هر چه میتوانند چهره‌ی انقلاب را، چهره‌ی امام را، فعّالیّتهای این چهل سال را مخدوش میکنند؛ تا آنجایی که از عهده‌شان بر می‌آید سعی میکنند این را مخدوش کنند. از پیشرفتها، از نقاط مثبت، نقاط قوّت، مطلقاً نشانه‌ای در این مجموعه‌ی امپراتوری رسانه‌ای غرب شما مشاهده نمیکنید.» 
 
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: رهبری از مهندسی پیچیده غرب سخن می گویند و ما از بی دشمنی حرف می زنیم، این تفاوت دیدگاه و بزرگ اندیشی رهبری با ما و مسئولان است. 
 
حنیف در ادامه جزیره ای عمل کردن را از دیگر مشلات کشور برشمرد و افزود: ناهماهنگی در برخی اوقات سبب شده که نهادها اثرات یکدیگررا از بین ببرند که باید از آن پرهیز و به دنبال تغییر رویه در این خصوص باشیم. 
 
وی همچنین شانه خال کردن از مسئولیت ها را از دیگر مشکلات عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخی از مسئولان اتفاقات را بر دوش هم می گذارند، مقصر دانستن همدیگر از مهمترین مشکلات و نادرست است. 
  
کارشناس مسائل بین‌الملل در بخش دیگری از سخنانش به توافق صورت گرفته با آمریکا اشاره کرد و افزود: در سال گذشته و در جریان برگزاری سلسله مذاکرات هسته ای میان ایران و اعضای 1+4 در وین، اختلاف میان طرفین بر سر نحوه رفع عملیاتی تحریمهای ضد ایرانی در پروسه احیای توافق هسته ای و اصرار رابرت مالی سرپرست تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا  مبنی بر عدم مختومه سازی پرونده های ادعایی آژانسن بین المللی انرژِی اتمی درخصوص مکانهای سه گانه در ایران، منجر به عدم نهایی شدن مذاکرات شد. 
 
حنیف اضافه کرد: فراتر از آن، رابرت مالی در مذاکرات وین کاملا اصرار داشت که وزارت خزانه داری آمریکا نباید نقشی در ارائه ضمانتهای اجرایی و واقعی به شرکتهای سرمایه گذار در ایران ایفا کند. در مقابل جمهوری اسلامی ایران معتقد بود سرمایه گذاری پروژه محور و محدود در کشورمان برطرف کننده نیازهای اقتصادی ما نبوده و باید در این مسیر، بر روی سرمایه گذاری پروسه محور دولتها و شرکتهای خارجی متمرکز شد و سرانجام در سال جاری توافق طبق خواسته های ایران حاصل شد. 
 
وی متذکر شد: بدیهی است که غربی ها جهت حفظ ژست سیاسی خود، هیچ‌گاه رسماً از هم‌پیمانی‌های منطقه‌ای جدید صورت گرفته در غرب آسیا ابراز نارضایتی نمی‌کنند، اما دشمنی آنها با ایران بر هیچ‌کس پوشیده نیست. 
 
پایان پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.