سنجش تلاش و مجاهده در خط ولایت با «میزان غدیر»

شنبه 1399/05/25 - 10:45 asatid-ghadiri
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای:

سنجش تلاش و مجاهده در خط ولایت با «میزان غدیر»

رضا مهدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در وبینار «غدیر شناسی و ولایت پذیری»، گفت: تمام امور افرادی که در خط ولایت تلاش و مجاهده می‌کنند باید با یک میزانی«میزان غدیر» سنجیده شود، همان چیزی که برای امام (ره) و مقام معظم رهبری مبنا بوده است.

به گزارش روابط عمومی جنبش استادی بسیج استان اصفهان، رضا مهدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در وبینار غدیر شناسی و ولایت پذیری که به همت بسیج اساتید دانشگاه  فنی و حرفه ای کاشان که با همکاری بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای شهید رجایی کاشان و بسیج اساتید شهرستان کاشان به‌صورت برخط برگزار شد، گفت: تمام  امور افرادی که در خط ولایت تلاش و مجاهده می‌کنند باید با یک میزانی «میزان غدیر» سنجیده شود، همان چیزی که برای امام (ره) و مقام معظم رهبری مبنا بوده است.

 

وی بیان کرد: بنابراین ما هم که در این سیر، نهضت و جنبش حرکت می‌کنیم باید تک تک رفتارهای خود را با ترازوی غدیر خم تنظیم کنیم. چون این ترازو برای رسول مکرم اسلام (ص) ابلاغ و بعد اعلام شده و خط ولایت هم ادامه خط رسالت است.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیان این که این ترازو مقدس، ارزشمند و الهی است اما غیر قابل دسترس نیست و در دسترس قرار دارد،گفت: دسترسی این ترازو هم همان چیزهایی است که پیامبر اسلام (ص)، حضرت علی علیه السلام، فاطمه زهرا سلام الله علیه السلام که به‌عنوان الگویی برای بانوان است و امامان معصوم علیه السلام اجرا می کردند و ترجمه ای از قرآن، اسلام ناب، تشیع است. این‌ها همه اجزای این ترازو یا میزان غدیر هستند که باید به آن پایبند باشیم.

 

مهدی گفت: در اوج این ترازو و وزن‌دهی به میزان غدیر «اخلاق» است که باید اخلاق را رعایت کنیم، معاد باوری است باید تمام کارهای خودمان را براساس این که دنیا فانی است و ما باید در آخرت پاسخگوی اعمال خود باشیم تنظیم کنیم.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: کارآمدی هم به‌عنوان سنجه‌های میزان غدیر است و باید خودمان را با این میزان هماهنگ کنیم و نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشیم خود ولایت است که براساس آن چه که پیامبر اسلام (ص) و حضرت علی علیه السلام فرموده‌اند ولایت کارآمد است و ماییم که با منیت‌ها و هوای نفس خودمان بعضی از ابعاد مسیر را ناکارآمد کرده‌ایم، بنابراین اتصال به  مسیر ولایت و توکل به ایجاد کننده مسیر، کارآمدی را تضمین می کند. 

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)